1 sene önce
1 sene önce

Yağ Keçesi Neden Önemlidir?

Yağ keçesi araçlar açısından hemen her zaman önemli bir parça olarak karşımıza çıkar. Araba motorları çok sayıda hareketli parça kullanır. Bu, özellikle aracınızın bakımını düzgün bir şekilde yapmazsanız, aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla bir şeylerin gevşeme riski olduğu anlamına gelir. Yağ sızıntıları, tedavi edilmediği takdirde motorunuzda büyük sorunlara neden olabilir. Bunları tamir etmemek yolda ciddi hasara yol açabilir. Dolayısıyla yağ keçeleri hemen her zaman araçlara açısından kritik bir öneme sahiptir.

Bir araba yağ keçesi, yağ sızıntısını önlemeye yardımcı olan bir contadır. Motor bloğu ile şanzıman mahfazası arasında bulunur. Bu contanın işlevi, bu iki parça arasında yağ sızıntısını önlemektir. Motor bloğu ve şanzıman muhafazası metalden yapılmıştır. Bu da zamanla paslanabilecekleri anlamına gelir. Burada yağ keçesi fiyatları hakkında ayrıntılı bir araştırma yapmanız; bu tarz ürünlere çok daha bütçe dostu bir şekilde sahip olmanızı mümkün kılar.

Sıradaki Haberi Oku  Site Aidat Alacağı, Apartman Borcu İcra Takibi

Triger Kayışı Neden Önemlidir?

Triger kayışları olarak da bilinen triger kayışları, millerin dönüşünü senkronize etmek için kullanılan bir kayış türüdür. Triger kayışı, içten yanmalı motorun bir bileşenidir ve valflerin doğru açılıp kapanmasından sorumludur. Burada farklı kayış modellerinin devreye girdiğini rahatlıkla ifade edebiliriz. Triger kayışının işlevi, gücü bir milden diğerine aktarmaktır. En yaygın iki triger kayışı türü serpantin kayışları ve V kayışlarıdır. Üstten eksantrik miline sahip modern araçlarda triger kayışı, eksantrik milini her bir eksantrik mili üzerindeki bir dişli vasıtasıyla tahrik eder. Aynı zamanda su pompasını ve bazen diğer aksesuarları çalıştırır ve ayrıca valf boşluğunu kontrol eder.

Triger kayışı genellikle, yüksek basınçlara dayanabilen yüksek mukavemetli sentetik malzemelerden yapılmış çok katmanlı veya kordonlardan oluşur. Triger kayışları nadiren kırılır ama kırıldıklarında motorunuza büyük zarar verebilirler. Sürüş sırasında motorunuzdan anormal sesler geldiğini duyarsanız, en iyisi hemen kontrol ettirmektir! Burada kasnak modelleri de hemen her zaman kritik bir etkiye sahiptir. Alternatör kasnağı fiyatları da bu kapsamda karşımıza farklı alternatif seçenekler çıkmaktadır. Burada bir karar verirken, rulman gibi farklı yedek parçalara da dikkat etmek gerekir. Siz de https://www.ysnotomotiv.com/ internet sayfasını ziyaret edecek olursanız, tam da aradığınız özelliklere sahip olan yedek parçalara sahip olabilirsiniz.

Sıradaki Haberi Oku  Online Haberde Kalitenin Adresi
En Çok Okunanlar