5 ay önce
5 ay önce

Multivitamin Nedir?

Multivitamin Nedir?

Vitamin, yağ asitleri gibi farklı besinlerden oluşan gıda takviyelerine Multivitamin denir. Multivitaminler doğrudan beslenme yerine geçmez, gıda takviyesi olarak alınır. İçerisinde bağışıklık sistemini güçlendiren A vitamini, B vitamin çeşitleri, , selenyum, demir gibi vitamin ve mineralleri barındırır.

Multivitaminler bağışıklığı destekleyici besinlerin yanı sıra birçok farklı metabolizmada görev alan onlarca besinden oluşabilmektedir. Normal beslenmenin yerine geçmez, gıda takviyesi olarak alınır. 

Multivitamin Yararları Nelerdir?

  • Multivitaminler vücuttaki eksik besin değerlerini tamamlamayı destekler.
  • Bağışıklık sistemini günlendirmeye yardımcı olur.
  • Normal enerji oluşumuna katkı sağlar.
  • Kan oluşumunu destekler.
  • Protein üretimine yardımcı olur.
  • Cilt, saç ve tırnak gibi problemleri önlemeyi destekler.

Multivitaminler özellikle vücudun yorgun ve dirençsiz kaldığı dönemlerde, vitamin eksikliklerinde, yoğun tempolu çalışan dönemlerde tercih edilebilir. Ancak bu bilginin de altını çizmeliyiz ki; multivitaminler doğal beslenmenin yerine geçmez. Beslenmeyi takviye etmek amacıyla tercih edilir.

Sıradaki Haberi Oku  Eyüp Sabir Tuncer Ürünleri Keşfet!

Multivitamin nasıl kullanılır? Sorusuna cevap verecek olursak;

Multivitamin kullanımı günde 1 defa tok karnına alınması tavsiye edilir. Ancak tercih edeceğiniz marka ve kullanım dozunun farklılık gösterebileceğini söylemeliyiz. Bu sebeple kutuda yazan günlük kullanım dozuna uyulmalı ve düzenli kullanılmalıdır.

Solgar multivitamin, Zadevital multivitamin, Ocean multivitamin ve daha birçok markanın en iyi multivitamin çeşitlerini Dermokozmetika’da bulabilir, Multivitamin fiyat avantajı hızlı kargo ve kapıda ödeme imkanıyla tek tıkla hemen sahip olabilirsiniz.

En Çok Okunanlar