12 ay önce
12 ay önce

BeIN Sports İhaleyi İmzalamadı

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından Süper Lig’in yayın hakları için açılan ihale çıkmaza girdi. Şimdiye kadar en üst teklifi veren Digiturk (BeIN Sports) grubu, kendilerine tanınan süre içerisinde sözleşmeye imza atmadıkları için ihale dışı kaldı.

Toplam 7 paketteki en yüksek teklifin sahibi olan BeIN Sports, en önemli paket olarak değerlendirilen 1A’nın ihale dışında sayılması sebebiyle sözleşmeyi imzalamadı. Piabet yaşanan bu gelişmenin üzerine TFF, en yüksek ikinci teklifi veren Sadettin Saran’ın sahibi olduğu Saran Group’u görüşmeye çağırdı. Ayrıca diğer iki paketteki en yüksek teklif sahibi TRT de görüşmeye davet edilen ikinci grup oldu.

Saran Group ve TRT, en yüksek teklifi verdikleri paketlere bir hafta içerisinde imza atarsa yeni sezon ile birlikte Süper Lig’in yeni yayın haklarına sahip olacaklar. İki firmanın da ortak yayın yapabilme ihtimali bulunuyor. Öte yandan TFF Başkanı Nihat Özdemir’in “Yüzyılın projesi” olarak tanımladığı Süper Lig TV için de adımlar atılmakta. İhale ve imzalar sonucu TFF’nin nasıl bir adım atacağı ise merak konusu olmakta.

Sıradaki Haberi Oku  Anlık Maç Sonuçları

Süper Lig TV Futbolseverleri Nasıl Etkileyecek?

Ana şartname dışında tutulan 1A paketinin Süper Lig TV için ayrıldığı ve planların bu pakete göre yapıldığı söyleniyor. Her şey TFF’nin sunduğu şartlara göre ilerlerse izleyiciler maçları tek bir platformda değil, birden fazla platformda izleyecekler. Piabet giriş Böylece şu an sadece BeIN Sports üzerinden yayınlanan maçlar, neredeyse her platform için açık olabilecek.

Buradaki temel amaç ise yayıncı platform ya da kuruluşları kulüplerin müşterisi haline getirmek. TFF, bu sayede kulüplerin yayın gelirlerinin kesintisiz ve daha yüksek olmasını hedefliyor. Bu paketin tamamına Süper Lig TV adı verilecek. Sadece Süper Lig’i almak isteyen kişi toplu bir ücret verip ister yayınlanan televizyon kanalında isterse de Exxen, BluTV, GAIN, Netflix gibi platformlardan izleyebilecek. Ek bir üyelik olmayacağı için futbolseverler daha az ücretle pakete üye olabilecek.

Sıradaki Haberi Oku  Rafael Nadal’ın 21. Grand Slam Şampiyonluğu Tarihe Geçti

Korsan Yayınlar Azalacak

TFF’nin Süper Lig TV projesi ile futbolseverler, tuttukları takımlara daha az ücretle daha çok destek olabilecekler. Teklif sahibi firmalardan Saran Group, Süper Lig TV projesi için 120 milyon dolarlık bir teminat verdi. İmzaların atılması halinde yeni yayıncı kuruluş ve TFF, kulüplerden pazarlama ile yayıncı kuruluşun reklamı için destek isteyecek.

Yayın kalitesi ve ligin izlenebilirliği yükselirse teminatın 200 milyon dolar olması planlanıyor. Ayrıca serbest yayın platformu olması, lige alınacak reklamların da çoğalmasını sağlayacak. Gelirlerin arttırılması sayesinde, 4 büyük kulüp ile diğer kulüpler arasındaki gelir uçurumunun en aza indirecek. Gelir dağılımı kulüplerin sezon içindeki lig sıralaması, genel sıralaması ve aldıkları puana göre yapılacak.

Sıradaki Haberi Oku  Futbol Ayakkabıları, Krampon Nerden Alınır?

Piabetbahisgvenilir.com

En Çok Okunanlar