1 sene önce
1 sene önce

Rafael Nadal’ın 21. Grand Slam Şampiyonluğu Tarihe Geçti

Avustralya Açık Tenis Turnavası tek erkekler final maçı Rod Laver Arena’da oynandı. Mücadele, son ABD Açık şampiyonu Rus Daniil Medvedev ve İspanyol Rafael Nadal oldu. Rafael Nadal, Rus rakibi Daniil Medvedev’i 3-2 mağlup etti. Makrobet Böylece Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nın yeni şampiyonu Rafael Nadal oldu. Final maçında aldığı galibiyet Rafael Nadal’ın 21. Grand Slam Şampiyonluğu olarak tarihe geçti.

Medvedev Final Karşılaşmasına İyi başladı

25 yaşındaki Medvedev, karşılaşmaya iyi başladı. İlk 5 oyunluk bölüm yarım saat sürerken Medvedev iki servis oyununu 7 dakikada kazandı. Bu sırada Rafael Nadal servislere karşılık vermek için daha çok çabalamak zorunda kaldı. Beş oyunun sonunda Nadal’ın yaptığı basit hataları fırsata çeviren Medvedev puan vermeden oyunu aldı. Böylece 3-2 öne geçti.

Sıradaki Haberi Oku  Futbol Ayakkabıları, Krampon Nerden Alınır?

Medvedev’den üç kat fazla hata yapan ve il servis kullanmada yüzde 54’te kalan Nadal, yaptığı hatalar yüzünden 30-0 geriye düştü. 7. oyunun sonunda puan kazanamadan kaybetti ve 5-2’lik skorla fark açıldı. 42 dakika süren ilk setin sonunda Rus tenisçi hiç zorlanmadan 6-2’lik skoru elde etti.

Nadal İkinci Sette Toparlandı

Nadal ikinci sette kendini toparladı. Oyununu çeşitlendirerek rakibi Medvedev’i zorlamaya başladı. Nadal, dördüncü oyunda ilk kez servis kırma şansı yakaladı ve 40-15 öne geçti. Üç dakika süren servis oyununu ilk kez puan vermeden alan Nadal, durumu 4-1 yaptı.

Ilerleyen oyunlarda iki tenisçi de servisine tutununca kazanan tie-break ile belirlendi. Mendevev tie-break’i 7-6, seti de 7-6 alarak son durumu 2-0 yaptı.

Sıradaki Haberi Oku  Anlık Maç Sonuçları

Nadal Kortta Ritmini Buldu

Nadal üçüncü setin 9. oyununda servis kırarak avantajlı konumu geldi. 64 dakika süren üçüncü seti puan vermeden alan Nadal, 64 dakika süren seti 6-4 kazandı. Makrobet girişböylece setlerde durum 2-1 oldu.

Kortta artık ritmini bulan Nadal, dördüncü seti 6-4 alarak maçta beraberliği yakaladı.

Seyircinin desteğiyle de morali yerine gelen Nadal, son oyunda rakibine puan vermeden 7-5 bitirdi seti. Final karşılaşması toplamda 5 saat 24 dakika sürdü. Özet olarak set sonuçları şu şekildedir:

  • Nadal R.                    2           65          6          6         7 
  • Medvedev D.           6           77           4          4         5

Nadal, bu şampiyonluğu sayesinde 2 milyon 875 bin Avustralya doları para ödülüne sahip oldu. Nadal, Avustralya Açık Tenis tarihinde şampiyonluğu kazanan en yaşlı 3. erkek tenisçi oldu.

Sıradaki Haberi Oku  macskorlari.net

Makrobetsitesi.com

Title – Rafael Nadal Tarihe Geçti

 

En Çok Okunanlar